Kwestia pytań

Kwestia pytań

Zdjęcie z sali szkoleniowej, przedstawiające Konrada Gadzinę na pierwszym planie. W tle, nieostre, widać cztery osoby, siedzące na krzesłach.

Czy zadajesz sobie właściwe pytania?

Tematem sesji, którą prowadziłem dla pewnej fotografki, była wystawa. Wystawa, którą chciała odwołać. Odwołać, bo uważała, że nie jest dostatecznie dobra.

Ciężko mi było nie uśmiechnąć się, kiedy powiedziała, że ta wystawa to w sumie nagroda w konkursie.

– Czy jest jakaś szansa, że dla kogoś, kto wybrał właśnie Ciebie, jesteś dostatecznie dobra? – zapytałem. Już wiedziała, do czego zmierzam, bo sama zaczęła się mimochodem uśmiechać.

– Jakbyś się czuła, gdyby Twój ulubiony muzyk nie nagrał żadnego albumu, bo uznałby, że nie jest na to dostatecznie dobry? – dodałem. Jej śmiech potwierdzał zmianę, którą już przy poprzednim pytaniu widziałem w jej oczach.

Z chęci odwołania fotografka przeszła do ekscytacji wizją wystawy. Oto, co napisała mi po wernisażu:

„Oh Konrad, powiem Ci że to był niezwykły wieczór 🙂 Przyszło sporo osób które dawano nie widziałam, przyjechał mój przyjaciel z …., zrobił mi taaaaaką niespodziankę ☺️

Bardzo przemiły wieczór. Chyba muszę częściej robić wystawy 🫢

Dziękuje Ci za zmotywowanie mnie 🙂

Znacznie łatwiej było to zrobić po naszej rozmowie znacznie łatwiej 🙂🙂🙂

Dziękuję :)”

Czasem wystarczy zadać sobie właściwe pytania, by zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Często jednak, będąc w centrum sytuacji, ciężko zmienić perspektywę i zauważyć to, o co warto siebie zapytać.

Czy zdarzyło Ci się czuć, że masz przed sobą do wyboru tylko złe opcje? A może właśnie teraz zmagasz się z sytuacją, z której ciężko jest Ci się wydostać?

Jeśli tylko zechcesz, to posłużę Ci swoim doświadczeniem i zapytam o to, co dla Ciebie naprawdę ważne.

Jest bardzo możliwe, że dotknięcie odpowiedniej struny otworzy Cię na życie w pełni. Choć ostrzegam – niektóre pytania mogą być bardzo niewygodne. Ale właśnie te warto sobie jak najszybciej zadać.

Umów się na sesję ze mną tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *